هر کسی با سرعت مناسب خودش زبان یاد می‌گیرد، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا هرچه سریع‌تر به اهداف خود برسید! در این مطلب به ۵ نکته کلیدی و مهم اشاره می‌کنیم که با توجه به آن‌ها می‌توانید سریع‌تر و بهتر زبان یاد بگیرید.

 

تا می‌توانید بشنوید

یکی از مؤثرترین روش‌ها برای گسترش دامنه لغات و تقویت مهارت مکالمه، گوش کردن انگلیسی و مخصوصاً مکالمات است. گوشی یا MP3 Player خود را از مکالمات کتاب‌های مطرح (که خوشبختانه فایل‌های آن‌ها برای دانلود با یک جستجوی ساده در گوگل پیدا می‌شود) پر کنید و در هر فرصتی به آن‌ها گوش کنید.

 

شریک زبانی پیدا کنید

فردی را پیدا کنید که دانش زبانی مناسبی دارد و با او تعامل برقرار کنید. این فرد می‌تواند دوست شما، یک معلم، همکار یا یک فرد انگلیسی زبان باشد. البته در مورد آخر معمولاً ناچاریم از رسانه‌ها برای ارتباط استفاده کنیم؛ اما همین هم خوب است، به خصوص اینکه رسانه‌های امروزی نسبت به گذشته امکانات بسیار بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهند.

 

از کتاب‌های کودکان و کتاب‌های کُمیک انگلیسی استفاده کنید

خواندن کتاب‌های کودکانه و کتب کمیک به شما کمک می‌کند تا کلمه‌ها را در یک زمینه یا بافت یاد بگیرید و علاوه بر این، یادگیری را جالب و سرگرم کننده خواهد کرد.

 

از مواد آموزشی رایگان در اینترنت بهره ببرید

دنیای اینترنت مملو است از ویدیوها، پادکست‌ها و برنامه‌های آموزشی رایگان. کافی است کلمه‌ای نزدیک به آنچه که می‌خواهید را در گوگل جستجو کنید. خودش آن‌قدر پیشنهادات وسوسه انگیز پیش روی شما قرار می‌دهد که انگیزه آغاز کار را برایتان فراهم می‌کند. البته مواظب باشید که عادت نکنید فقط فایل‌ها را دانلود کنید و بگذارید گوشه هاردتان خاک بخورد! خود را مقید کنید تا از چیزی که دانلود می‌کنید بلافاصله یا با فاصله زمانی کم استفاده کنید و بعد به سراغ دانلود بعدی بروید.

 

به خودتان اطمینان داشته باشید

اعتماد به نفس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لازم برای پیشرفت زبانی شما است. ریسک کنید و از اشتباه کردن نترسید. اشتباهات فقط فرصت‌هایی برای یادگیری هستند! پیش از آنکه بتوانید تصورش را بکنید در حال صحبت کردن به انگلیسی با اعتماد به نفس و روانی کامل خواهید بود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست